Lut

05

Organizacja wesela

Opublikowane przez — Kategoria Blog

Dzień ślubu, to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Dokładne zaplanowanie tego momentu, to niełatwe wyzwanie dla każdej pary młodej. Lista czynności, których należy dopilnować aby wszystko było dopięte na ostatni guzik jest bardzo długa.

Organizacja wesela często powierzana jest osobom, które zajmują się tym na co dzień. Mając na uwadze oszczędność czasu i bardzo często nerwów warto podzielić się obowiązkami z profesjonalną obsługą czy to restauracji, czy sali weselnej, która z pewnością doradzi i pomoże przy organizacji tego uroczystego dnia. 

Wesele, to nie tylko uroczystość w kościele, czy Urzędzie Stanu Cywilnego – to przede wszystkim dzień, który ma być wspominany na długo zarówno przez nowożeńców, jak i gości weselnych. Z pewnością przyczyni się do tego wiele czynników takich jak wybór sali weselnej, orkiestry, menu czy innych atrakcji przygotowanych dla gości. Należy również zwrócić uwagę na nocleg dla tych, którzy będą nocować. Dobrze wybrany hotel na wesele, to również bardzo istotny element organizacji. Nie może on być zbyt daleko miejsca, w którym znajduje się sala weselna, a najlepiej jeśli jest on po prostu na terenie obiektu. W zależności od ilości osób, które będą nocowały warto wybrać taką bazę noclegową, która zarazem nie będzie zbyt dużym obciążeniem finansowym dla nowożeńców, ale nie może też to być niskiej jakości hotel, czy pensjonat. Nie wszystkim gościom może się spodobać pomysł aby umieścić jak największą liczę osób w jednym pokoju więc w przypadku osób np. starszych nie należy brać takiej opcji pod uwagę.

Dobrze przygotowana sala na wesele, to także wybór odpowiednio dobranego menu weselnego. W tego typu miejscach z reguły można wybrać kilka wariantów, głównie w zależności od możliwości finansowych. Pamiętajmy, że na weselu nie powinno zabraknąć jedzenia więc dokładnie upewnijmy się i potwierdźmy czy tego rodzaju sytuacja nie będzie miała miejsca. O apetyty zgromadzonych gości warto również zadbać poprzez dodatkowe stoiska np. ze swojskimi, lokalnymi produktami czy np. stołem z drobnymi przekąskami słodkimi i wytrawnymi. Restauracje i sale weselne bardzo często posiadają w ofercie tego typu rozwiązania.

W dalszej kolejności należy zwrócić uwagę na dobór odpowiedniej muzyki (orkiestra lub dj) bo przecież klimat na weselu ma być niezapomniany. Zwieńczeniem zabawy będą zdjęcia i film – przy wyborze fotografa czy kamerzysty zapoznajmy się z jego portfolio tak, aby mieć pewność, że korzystamy z usług profesjonalisty.

Brak tagów

ilość wszystkich wyświetleń: 1289, dzisiaj: 1