Sie

30

Kilka porad na temat sesji ciążowej

Opublikowane przez — Kategoria Blog

Ciąża dla wielu kobiet jest powodem do radości i dumy. Śmiało prezentują zaokrąglone brzuszki – te mniejsze i te całkiem duże. Wszystko to zawdzięcza się zmianie podejścia do kobiet ciężarnych, które nie musza ukrywać się pod obszernymi ubraniami i przesiadywać w domu.

 Aktywność może towarzyszyć ciąży do późnych tygodni jej trwania, o ile oczywiście pozwala na to zdrowie. Z aktywnością natomiast wiąże się znacznie lepszy wygląd niż miało to miejsce dawniej. Dlatego też coraz popularniejsza staje się fotografia ciążowa.

 Najlepszy moment na fotografowanie brzuszka

Sesje fotograficzne wiążą się z pragnieniem uwiecznienia ważnych momentów w życiu. Dla partnerów taką chwilą jest okres ciąży, dlatego sesja brzuszkowa coraz częściej staje się obowiązkowym elementem każdej ciąży. Aby jednak w pełni cieszyć się sesją zdjęciową i być zadowoloną z jej efektów, warto dobrze zastanowić się nad okresem jej wykonania. Zazwyczaj rekomenduje się czas między 28. a 34. tygodniem ciąży. Brzuszek jest już wtedy widoczny, a równocześnie ilość dolegliwości ciążowych nie zamieni sesji w ciągnące się minuty dręczenia przyszłej matki. Uśmiechy nie będą wymuszone, swobodne pozy natomiast uda się stosunkowo łatwo osiągnąć.

Odpowiednie ubrania to klucz do dobrych zdjęć

Problemem, z którym boryka się wiele ciążowych modelek, jest wybór odpowiedniego stroju na czas sesji. Niemal każde studio fotograficzne rekomenduje kilka zestawów:

  • prostą, ale elegancką sukienkę (w okresie letnim dobrze sprawdzą się zwiewne modele)
  • sportowy zestaw na luzie, czyli np. legginsy lub jeansy i koszulka,
  • elegancką bieliznę,
  • ubranie o wyjątkowym znaczeniu dla przyszłej matki.

 

Przede wszystkim każdy komplet powinien być wygodny i nie może ograniczać swobody ruchów. W końcu zdjęcia ze sztywno wyprostowaną sylwetką trudno uznać za ładne czy ciekawe.

Miejsce i czas wykonania sesji brzuszkowej

Sama sesja nie powinna trwać dłużej niż dwie godziny, by nie obciążać nadmiernie przyszłej matki. Co więcej, po dwóch godzinach naprawdę trudno po raz kolejny zdobyć się na uśmiech, a zmęczenie nie sprzyja dobrej fotografii, nawet jeśli wykonywana jest w domu. Wprawdzie w świadomości niejako utrwaliło się przekonanie, że sesja brzuszkowa powinna odbywać się w plenerze, jednak nie zawsze pozwala na to pogoda czy lokalizacja. W zaciszu domowym można zrobić równie ciekawe, znacznie bardziej intymne zdjęcia bez obawy o obecność niechcianych obserwatorów. To z partnerem powinno ustalić się miejsce i odpowiednio wcześnie zarezerwować termin sesji, bo nie każde studio fotograficzne dostępne jest od zaraz.

Brak tagów

ilość wszystkich wyświetleń: 504, dzisiaj: 1

  

Zostaw odpowiedź